Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Stitch

Stran: 1 2 [3] 4
31
Všeobecná diskuze o Japonsku / Vánoce v Japonsku
« kdy: 24 Prosinec, 2013, 16:16:48 odpoledne  »
A je to tu zase, Vánoce, Štědrý den, dárky, tradice… Všichni to známe, víme, jak to chodí u nás, jak to chodí u našich sousedů a víme, jak to chodí třeba v USA, kde Santa tažen svými soby brázdí oblohu a naděluje hodným dětem dárky.

Ale přemýšlel už někdo z Vás, jak to chodí právě v Japonsku? Pokud ne, tak jsem pro Vás udělal takový výtažek, nebo spíše přehled jak se slaví Vánoční svátky právě v Japonsku. Pokud má někdo jiné informace, nebo tam dokonce byl a má to z první ruky, ať doplní.

V prvé řadě, Vánoce v Japonsku se slaví docela odlišně než u nás. Je to dáno i faktem, že se v Japonsku nikdy pořádně neuchytilo křesťanství a v nynější době se k němu hlásí něco mezi 1% až 2% lidí. Z toho důvodu tu Vánoce nemají ty správné kořeny jako u nás a ve spoustě domácností se ani neslaví.  Ovšem od 2. poloviny 20. století až do dnes se Vánoce v Japonsku rozmohly především díky televizi a komerci. Na první pohled se může zdát, že tu duch Vánoc přímo číší. Obchodní domy se zdobí svítícími stromky, figurínami Santu a ze všech stran se line hudba Vánočních koled (převážně Amerických). Jak už bylo řečeno, jde převážně o komerci a o zákazníka. Když přejdeme k samotnému Štědrému dnu, tak v Japonsku není tento den brán jako státní svátek, tak jako u nás. A jak je to s Vánočním stromečkem, jednoduše, Vánoční stromky se neprodávají, protože si je lidé ani nezdobí a ani se nepřipravuje žádná štědrovečerní večeře. A co tedy jedí? “Tradičním“ jídlem je kuřecí pečeně a koláč s čerstvým ovocem. Dárky pak naděluje stejně jako v Americe Santa Claus. Ale s drobným rozdílem. Jak všichni víme, Santa naděluje dárky pod stromeček a do obydlí chodí komínem (hlavně krbovým). To v Japonsku je problém nalézt nějaký krbový komín a vlastně i samotný komín. Proto se také děti diví, kudy se k nim Santa dostal. Nejčastěji si představují, že prolezl ventilačním otvorem. Dárky poté děti dostávají kolem postýlek a ti větší si nad postel věší punčochu. Ti vychytralejší zjistili, že čím větší punčocha bude, tím dostanou víc dárků.
Vánoce v Japonsku jsou tedy spíše chápány jako svátky romantiky. Mladé páry spolu chodí na procházky, do cukráren a restaurací. Proto je takový problém o těchto svátcích sehnat místo v restauraci či hotelu. Vánoce jsou tedy spíše svátky podobné Americkému.

Co je ale považováno za opravdový svátek, je příchod nového roku. Všichni Japonci se na Nový rok vrací tam, odkud pochází jejich předci. Tudíž je doprava značně zasekaná a již několik týdnů před Novým rokem jsou vyprodané všechny letenky na vnitrostátní lety. V japonských domácnostech se před příchodem Nového roku zdobí vchody do domů po obou stranách tzv. KADOMACU, který je nejčastěji tvořen větvemi borovice, nebo japonské švestky ume a bambusovými stvoly. Na rozdíl od Evropy se v Japonsku podle zvyklostí neoslavuje večer, nebo půlnoc 31. prosince, ale naopak až 1. leden. Symbolickým zahájením Nového roku je o půlnoci 108 úderů ve všech buddhistických klášterech po celém Japonsku. 108 je posvátné číslo buddhismu a zde mají tyto údery představovat odmítnutí 108 špatných myšlenek, pošetilých tužeb, neřestí a hříchů, které jsou vlastní všem lidem. 1. ledna se má vstávat brzy a jít se podívat na první východ slunce v novém roce, čemuž se říká GORAIKÓ.

Součástí novoročních oslav je podávání speciálních tradičních jídel, která se připravují jen při této příležitosti. Jídla nejsou ani příliš nákladná, ale mají spíše symbolický význam. Prvním jídlům v novém roce předchází přípitek zvláštním druhem kořeněného sladkého vína TOSO, které má zároveň chránit před nemocemi. Hned poránu se podávají bochánky z rýže OMOČI, které se podávají s kuřecím vývarem nebo sladkou polévkou ze sojových bobů. Jako jídlo nesmí chybět tradiční dlouhé nudle soba, které mají svou délkou symbolizovat dlouhý život.
V Japonsku také existuje mnoho dětských her, jako například HAGOITA, což je míčová hra, kterou hrají převážně dívky, a spočívá v tom, že hráči mají ozdobné prkénko a pinkají si s dřevěným míčkem. Další hrou je TAKOAGE což je pouštění draka. Zajímavé je, že drak se pouští na Nový rok a ne na podzim jako u nás. Tradiční novoroční hrou je také FUKUWARAI, kterou milují převážně malé děti. Jde o to, že děti se zavázanýma očima umísťují prvky obličeje na šablonu prázdného obličeje. Mezi deskové hry pak patří SUGOROKU což je hra podobná monopolům.

Dospělí si zase na Nový rok štětcem obřadně kaligraficky napíší na podlouhlý svislý papír své přání či předsevzetí pro nový rok a pověsí si to někde v obydlí na viditelném místě, čemuž se říká KAKIZOME.
V poledne se podává slavnostní novoroční jídlo OSEČIRJÓRI , umístěné v dřevěné krabičce s mnoha přihrádkami a v každé je nějaké dobrota. Jídlo musí být atraktivní, barevné.

Značně zajímavé je také posílání novoročních přání NENGADŽÓ. Toto přání je doručováno právě 1. ledna. Během prosince jsou umístěny speciální schránky, do kterých se přání vhazují, ovšem pošta je nesmí doručit ještě v prosinci, ale až 1. ledna. Každý si své přání může různě a libovolně kaligraficky vyzdobit, musí ovšem jt o vlastní výtvor. Je ale zvykem uvést alespoň pár osobních vět a nezůstat u pouhého formálního sdělení, že někdo někomu přeje šťastný a veselý nový rok, jak je to časté u nás.

Během Nového roku by se měl každý ať věřící či nevěřící jít pomodlit do buddhistického chrámu či šintoistické svatyně čemuž se říká HACUMÓDE. Nejedná se přitom zdaleka jen náboženský obřad - lidé se navzájem zdraví se známými, přejí si všechno nejlepší anebo si ve stáncích kupují pro štěstí různé talismany.

Některé věci jsem čerpal z toho co jsem kdysi načetl, jinak jsem použil některé fráze z těchto článku:
http://animanga.cz/2012/12/27/vanoce-v-japonsku/
http://yoshiko.blog.cz/0712/japonske-vanoce
http://www.vitalplus.org/article.php?article=2
http://niki-chan.blog.cz/0801/vanoce-v-japonsku

32
Novinky / Porucha
« kdy: 11 Listopad, 2013, 22:49:35 odpoledne  »
Dnes Vás chci informovat o nemilé skutečnosti, která se odehrála dnes 11. listopadu. Došlo k poruše serveru, na kterém běží náš portál, čímž došlo k odstavení (nedostupnosti) celého webu až do pozdních odpoledních hodin. Chyba sice nebyla na naší straně, nýbrž na straně poskytovatele, ale díky pravidelným zálohám nedošlo k závažným škodám. Databáze byly plně zachráněny a následně obnoveny. Co to odneslo hůř bylo naše uložiště obrázků a galerie. Velkou část se nám už sice podařilo obnovit, ale právě avatary anime to odnesly nejvíce, proto prosím všechny návštěvníky, v případě, že narazíte na anime titul, u kterého se vypisuje chybové hlášení, či chybí avatar, prosím kontaktujte moderátory ve zprávách či pomocí tlačítka pro editaci anime. Snažíme se o nápravu, jak nejrychleji to bude možné.

33
Novinky / Malé shrnutí
« kdy: 26 Srpen, 2013, 17:18:30 odpoledne  »
Od poslední velké úpravy uběhl už nějaký ten pátek, tak přináším drobné ohlédnutí za posledními dvěma měsíci. V prvé řadě došlo k drobným úpravám po červencovém upgradu, dále jsme spustili stránku na Facebooku pod názvem Anime Happo.cz. Takže kdo můžete, tak nás podpořte. Taktéž došlo ke spuštění vlastního Happo rádia, jehož plugin je zakomponován přímo do stránky. Dále byly vyřešeny některé problémy s vyhledávacím formulářem a v neposlední řadě došlo ke zprovoznění a rozšíření achievementů.

Také pokračují intenzivní práce na plnění databází, čímž bych se chtěl dostat k poděkování všem moderátorům za práci, kterou pro portály doposud vykonaly a… jen tak dál.

34
Anime online - ke zhlédnutí / Inu x Boku Secret Service - online CZ
« kdy: 24 Srpen, 2013, 00:45:17 dopoledne  »
Inu x Boku Secret Service - online CZ1. Pes a já
Kód: [Vybrat]
http://videobam.com/xZtFR
2. Osamělý pes
Kód: [Vybrat]
http://videobam.com/pyhGD
3. Pravá smlouva
Kód: [Vybrat]
http://videobam.com/dpYiJ
4. Pěší závod po panství démonů
Kód: [Vybrat]
http://videobam.com/DHAVA
5. Kagerou na jaře
Kód: [Vybrat]
http://videobam.com/fvDLJ
6. Nemyslete si
Kód: [Vybrat]
http://videobam.com/rkvcf
7. Noc o samotě
Kód: [Vybrat]
http://videobam.com/zkuZF
8. Čaj a vzdálenost
Kód: [Vybrat]
http://videobam.com/txtCM
9. Slíbený den
Kód: [Vybrat]
http://videobam.com/YlpWT
10. Nevěrný pes
Kód: [Vybrat]
http://videobam.com/dZPvV
11. Kagerou
Kód: [Vybrat]
http://videobam.com/ntSFP
12. Den, kdy budeme pár
Kód: [Vybrat]
http://videobam.com/BVtNA

35
Anime online - ke zhlédnutí / Sword Art Online - online SK
« kdy: 23 Srpen, 2013, 00:15:28 dopoledne  »
Sword Art Online - online SK1. The World of Swords
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/x3m/seria/SAO/SAO01.mp4
2. Beater
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/x3m/seria/SAO/SAO02.mp4
3. The Red-Nosed Reindeer
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/x3m/seria/SAO/SAO03.mp4
4.The Black Swordsman
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/x3m/seria/SAO/SAO04.mp4
5. A Crime Within the Walls
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/x3m/seria/SAO/SAO05.mp4
6. Illusionary Avenger
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/x3m/seria/SAO/SAO06.mp4
7. The Temperature of the Heart
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/x3m/seria/SAO/SAO07.mp4
8. The Sword Dance of White and Black
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/x3m/seria/SAO/SAO08.mp4
9. The Blue-Eyed Demon
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/x3m/seria/SAO/SAO09.mp4
10. Crimson Killing Intent
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/x3m/seria/SAO/SAO10.mp4
11. The Girl of the Morning Dew
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/x3m/seria/SAO/SAO11.mp4
12. Yui`s Heart
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/x3m/seria/SAO/SAO12.mp4
13. Edge of Hell`s Abyss
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/x3m/seria/SAO/SAO13.mp4
14. The End of the World
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/x3m/seria/SAO/SAO14.mp4
15. Return
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/x3m/seria/SAO/SAO15.mp4
16. Land of the Fairies
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/x3m/seria/SAO/SAO16.mp4
17. Captive Queen
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/x3m/seria/SAO/SAO17.mp4
18. To the World Tree
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/x3m/seria/SAO/SAO18.mp4
19. The Lugru Corridor
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/x3m/seria/SAO/SAO19.mp4
20. General of the Blazing Flame
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/x3m/seria/SAO/SAO20.mp4
21. The Truth of Alfheim
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/x3m/seria/SAO/SAO21.mp4
22. Grand Quest
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/x3m/seria/SAO/SAO22.mp4
23. Bonds
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/x3m/seria/SAO/SAO23.mp4
24. Gilded Hero
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/x3m/seria/SAO/SAO24.mp4
25. The World Seed
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/x3m/seria/SAO/SAO25.mp4

36
Anime online - ke zhlédnutí / Chobits - online CZ
« kdy: 05 Srpen, 2013, 10:37:53 dopoledne  »
Chobits - online CZ1. Chi Awakens
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/HnS_SH/anime/seria/chobits/Chobits_01.mp4
2. Chi Goes Out
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/HnS_SH/anime/seria/chobits/Chobits_02.mp4
3. Chi Learns
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/HnS_SH/anime/seria/chobits/Chobits_03.mp4
4.Chi Goes On Errands
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/HnS_SH/anime/seria/chobits/Chobits_04.mp4
5. Chi Finds
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/HnS_SH/anime/seria/chobits/Chobits_05.mp4
6. Chi Weakens
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/HnS_SH/anime/seria/chobits/Chobits_06.mp4
7. Chi Works
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/HnS_SH/anime/seria/chobits/Chobits_07.mp4
8. Chi Bewildered 
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/HnS_SH/anime/seria/chobits/Chobits_08.mp4
9. Shinbo & Sumomo Chat
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/HnS_SH/anime/seria/chobits/Chobits_09.mp4
10. Chi Buys 
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/HnS_SH/anime/seria/chobits/Chobits_10.mp4
11. Chi Meets
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/HnS_SH/anime/seria/chobits/Chobits_11.mp4
12. Chi Confirms
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/HnS_SH/anime/seria/chobits/Chobits_12.mp4
13. Chi Plays
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/HnS_SH/anime/seria/chobits/Chobits_13.mp4
14. Chi Goes to the Ocean
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/HnS_SH/anime/seria/chobits/Chobits_14.mp4
15. Chi Entertains
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/HnS_SH/anime/seria/chobits/Chobits_15.mp4
16.Chi Doesn`t Do Anything
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/HnS_SH/anime/seria/chobits/Chobits_16.mp4
17. Chi Provides
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/HnS_SH/anime/seria/chobits/Chobits_17.mp4
18. Minoru & Yuzuki Chat
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/HnS_SH/anime/seria/chobits/Chobits_18.mp4
19. Chi Helps
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/HnS_SH/anime/seria/chobits/Chobits_19.mp4
20. Chi Disappears
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/HnS_SH/anime/seria/chobits/Chobits_20.mp4
21. Chi Waits
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/HnS_SH/anime/seria/chobits/Chobits_21.mp4
22. Chi Wants
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/HnS_SH/anime/seria/chobits/Chobits_22.mp4
23. Chi Answers
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/HnS_SH/anime/seria/chobits/Chobits_23.mp4
24. Chi Answers
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/HnS_SH/anime/seria/chobits/Chobits_24.mp4

37
Všeobecná diskuze o Anime Postavách / Nejoblíbenější postava z Anime
« kdy: 04 Srpen, 2013, 16:33:39 odpoledne  »
Tak fajn, ať to tu trochu rozhejbem... celkem by nás i ostatní uživatele zajímalo, jaká je vaše nejoblíbenější postava z anime, můžete napsat i svůj vlastní žebříček.
K postavám do závorky uvěďte i anime ve kterém se objevila.

Tak abych začal
1. Nagisa Furukawa (Clannad + Clannad After Story)
2. Tomoya Okazaki (Clannad + Clannad After Story)
3. C.C. (Code Geass Hangyaku no Lelouch)
4. Mei Misaki (Another)
5. Rena Ryuuguu (Higurashi no Naku Koro ni)

38
Anime online - ke zhlédnutí / Girls und Panzer - online CZ
« kdy: 04 Srpen, 2013, 15:45:19 odpoledne  »
Girls und Panzer - online CZ1. Vezmu si jízdu tankem!
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/Spracheland/seria/Girls_und_panzer/SprachelanD-Girls-und-Panzer-01.mp4
2. Nasedám do tanku!
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/Spracheland/seria/Girls_und_panzer/SprachelanD-Girls-und-Panzer-02.mp4
3. Stanu se součástí boje!
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/Spracheland/seria/Girls_und_panzer/SprachelanD-Girls-und-Panzer-03.mp4
4. Velitelka se snaží!
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/Spracheland/seria/Girls_und_panzer/SprachelanD-Girls-und-Panzer-04.mp4
5. Veteráni obchodu: Sbor Snader!
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/Spracheland/seria/Girls_und_panzer/SprachelanD-Girls-und-Panzer-05.mp4
6. Náš první boj bude na nejvyšší bod!
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/Spracheland/seria/Girls_und_panzer/SprachelanD-Girls-und-Panzer-06.mp4
7. Anzio je další!
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/Spracheland/seria/Girls_und_panzer/SprachelanD-Girls-und-Panzer-07.mp4
8. Proti Pravdě!
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/Spracheland/seria/Girls_und_panzer/SprachelanD-Girls-und-Panzer-08.mp4
9. Zahnány do kouta!
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/Spracheland/seria/Girls_und_panzer/SprachelanD-Girls-und-Panzer-09.mp4
10. Je to spolužačka!
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/Spracheland/seria/Girls_und_panzer/SprachelanD-Girls-und-Panzer-10.mp4
11. Divoký boj!
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/Spracheland/seria/Girls_und_panzer/SprachelanD-Girls-und-Panzer-11.mp4
12. Boj bez ústupu!
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/Spracheland/seria/Girls_und_panzer/SprachelanD-Girls-und-Panzer-12.mp4

OVA 1
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/Spracheland/seria/Girls_und_panzer/SprachelanD-Girls-und-Panzer-OVA-01.mp4
OVA 2
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/Spracheland/seria/Girls_und_panzer/SprachelanD-Girls-und-Panzer-OVA-02.mp4
OVA 3
Kód: [Vybrat]
http://94.142.233.172/skupiny/Spracheland/seria/Girls_und_panzer/SprachelanD-Girls-und-Panzer-OVA-03.mp4

39
Anime online - ke zhlédnutí / Pokemon - online CZ
« kdy: 30 Červenec, 2013, 12:00:22 odpoledne  »
Pokemon - online CZ1. Volím si tebe
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/105697
2. Nemocnice pro Pokemony
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/106161
3. První chycený Pokemon
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/106189
4. Souboj se samurajem
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/106192
5. Zápas v Cínovém městě
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/106649
6. Clefairy a Měsičný kámen
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/106662
7. Vodní krásky z Blankytného města
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/106864
8. Cesta do Pokemonové ligy
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/106995
9. Tvrdá lekce
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/107520
10. Bulbasaur a utajená vesnice
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/107528
11. Charmander-zatoulaný Pokemon
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/447442
12. Pozor na Squirtla
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/107836
13. Tajemný maják
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/108963
14. Elektrický zápas
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/108447
15. Bitva na palubě Svaté Anny
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/108973
16. Ztroskotání
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/447876
17. Ostrov obřích Pokemonů
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/447884
18. Dovolená
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/110576
19. Tentacool a Tentacruel
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/110055
20. Duch dívčího útesu
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/448198
21. Sbohem Buterfree
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/448200
22. Abra a zápas plný kouzel
Kód: [Vybrat]
www.ceknito.cz/video/448270
23. Věž hrůzy
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/448280
24. Haunter versus Kadabra
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/448286
25. Rozzuřený lidoop
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/448296
26. Vůně Pokemonů
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/452854
27. Hypnovy vlny
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/112307
28. Pokemonská módní přehlídka
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/112463
29. Pokemonova pěst
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/112474
30. Zamilovaný Magnemite
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/112497
31. Pryč s Digletty
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/112498
32. Zápas s ninjou
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/112721
33. Ohnivý závod
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/112749
34. Kangaskhanův syn
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/112817
36. Cyklistický gang
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/113777
40. Eveeho bratři
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/112494
41. Vstávej Snorlaxi!
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/112500
42. Zápas v Temném městě
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/112503
43. Exeggutorův pochod
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/112504
44. Problémy s Parasem
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/112505
45. Jigglypuffova píseň
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/112506
46. Útok prehistorických pokemonů
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/112507
47. Chansey v akci
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/112508
48. Jamesova svatba
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/112570
50. A čí bude Togepi?
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/112570
51. Bulbasaurova tajemná zahrádka
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/112576
52. Případ jednotky K-9
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/112583
53. Pokemonoví Paparazzi
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/112600
54. Obtížný test
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/112607
56. Princezna proti princezně
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/112618
57. Perfektní hrdina
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/112622
58. Zapeklitá hádanka
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/112627
59. Panika na sopce
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/112822
60. Problémy s Blastoisem
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/112823
61. Mořská víla Misty
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/112824
62. Mimozemské Clefairy
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/112829
63. Zápas o odznak
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/112831
64. Vystoupení Mr. Mima
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/112833
65. Rozhodující boj v pokemoní ohradě
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/112835
68. Tajemství vývoje
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/112841
69. Čarovný Pikaču
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/112846
70. Návštěva u Glooma
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/112849
71. Světla, kamera, akce
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/112855
72. Vydej se na západ, Mňau
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/112857
73. Tajemství Bruna a Onixů
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/112935
74. Starověká hádanka v Pokémopolisu
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/113790
75. Zlý až na kost
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/113794
76. Plamenné zahájení turnaje
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/113805
77. První zápas
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/113808
78. Oheň a led
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/113825
79. Napínavý čtvrtý zápas
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/113831
80. Opravdový přítel
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/113841
81. Jaký přítel,takový protivník
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/113847
82. Přítel navěky
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/114911
83. Panika v Oblázkovém městě
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/114919
84. Hrůza ve vzduchu
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/114928
85. Problémy s pokeballem
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/114934
86. Ztracený Lapras
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/114942
87. Nebezpečné vlny
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/114951
88. Vzpoura Pikachu
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/114957
89. Skleněný Onix
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/114962
90. Všechno je růžové
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/114977
91. Nebezpečné krunýře
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/116011
92. Zápas na plovoucím divadle
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/116017
93. Sbohem Psyducku
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/116372
94. Výjimečná Joy
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/116380
95. Manévry na Pupkovém ostrově
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/116384
96. Svačinový útok
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/116386
97. Strašidelná loď
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/116686
98. Meowth vládcem
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/116687
99. Traceyho nový kamarád
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/116690
100. Báječné volno
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/118285
101. Zápas na Mandarinkovém ostrově
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/118286
102. Kdepak jsi, Pokémone?
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/118287
103. Hyjé, malý Pokémone
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/118348
104. Podivná příšera
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/118351
105. Nápadník pro Misty
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/118354
106. Velké problémy
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/118355
107. Zamražený charizard
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/118358
108. Vodní dobrodružství
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/118359
109. Zápas o potravu pro Pokémony
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/118362
110. Dvojité problémy
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/118365
111. Podivný pozorovatel
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/119743
112. Omračující pyl
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/119749
113. Konečně turnaj
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/119755
114. Dragonite přichází
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/119764
115. Ať žije Lapras
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/119771
116. Podzemní zápas
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/119781
117. Stanový útok
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/119786
118. Dávný protivník
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/119790
119. Nesahej na toho krokodýla
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/119802
120. Dvojnásobný zápas
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/119810
121. Na obzoru je brouk
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/121306
122. Hledej, Pokémone
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/121314
123. Iluse a přeludy
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/121319
124. Květinový zápas
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/121704
125. Pavučinový útok
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/121707
126. Snobská Snubble
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/121711
127. Malé velké paroží
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/121938
128. Záchrana Chikority
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/121942
129. Setkání u Modrých vodopádů
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/121966
130. Problémy s píšťalkou
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/121970
131. Nešikovná Blissey
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/122108
132. Dobrodružství u Sproutí věže
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/122113
133. Zápas v letu
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/122164
134. Uplakané dobrodružství
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/122173
135. Pozor na tank
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/122176
136. Charizardovy plamenné ambice
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/122179
137. Vítězství za úsměv
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/122181
138. Chikoritin záchvat žárlivosti
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/122183
139. Přátelé do špatného počasí
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/122186
140. Superhrdinovo tajemství
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/122188
141. Zápas s vlnkou
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/122204
142. Počítačový zápas
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/122205
143. Zápas o Cyndaquila
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/122209
144. Strašlivé sucho
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/122210
145. Slavné meruňáky
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/122211
146. Hmyzí zápasení
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/122212
147. Ferfetch'dova dobrodružství
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/122214
148. Výměnný bazar
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/122216
149. Hasičská soutěž
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/122217
150. Malý, ale silný
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/122218
151. Nebezpečná cesta tunelem
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/123998
152. Hodina Houndourů
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/124062
153. Zápas o Totodila
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/125236
154. Žhavý zápas
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/125238
155. Láska v Totodilím stylu
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/125239
156. Chytrá sova
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/125241
157. Lesní nesnáze
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/125412
158. Psychický pomocník
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/127191
159. Věštění osudu
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/127192
160. Šance ve Zlatoprutovém městě
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/127313
161. Konec mléčného příběhu
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/127315
162. Vysíláme
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/127322
163. Hmyzí zastávka
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/127476
164. Tak který je to pokémon
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/127581
165. Ztracený svět
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/127583
166. Pidgey pošta
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/127685
167. Potíže na hradě
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/127798
168. Škola bojových pokémonů
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/127802
169. Horká koupel
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/128188
170. Háček, vlasec a mizera
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/128193
171. Kráska a chovatel
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/128517
172. Kouzelný nápoj
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/128522
173. Přesilovka
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/128528
174. Na horách
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/128531
175. Ráj Wobbufetů
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/128535
176. Na velikosti nezáleží
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/128539
177. Trable se Snubble
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/128543
178. Ariados, Amigos
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/128547
179. Rychlá křídla
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/128551
180. Travnatá cesta
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/128554
181. Jablečný sad
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/128557
182. Doporučený dopis od Houndooma
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/128562
183. Duchové
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/128565
184. Jeden duch za druhým
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/128568
185. Eevee, 5 sester a čajový dýchánek
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/128574
186. Vše, co se třpytí
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/128580
187. Zázračné světlo
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/129910
188. Lstivý medvěd
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/129915
189. Cesta za fotkou
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/130575
190. Horké prameny
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/130576
191. Ledová hora
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/130577
192. Ukradené kameny
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/130578
193. Městečko Dunsparce
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/130579
194. Wobuffetí schovávaná
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/130580
195. Blouznění
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/130717
196. Král Ringu
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/130719
197. Poké-tlumočník
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/130730
198. Maska
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/130741
199. Pokémonní umění
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/130746
200. Brockové zlomené srdce
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/130749
201. Elektrická ochranka
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/130756
202. Smiřování s Bayleef
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/130759
203. Tréma na scéně
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/130761
204. Horké chvilky v balóně
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/130762
205. Hvězda stříbrného plátna
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/130790
206. Nedostižný Rhydon
Kód: [Vybrat]
Nedostižný Rhydon
207. Kecleoní schovávaná
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/130800
208. Povinnost je povinnost
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/130806
209. Miltankova Oáza
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/130814
210. Bitva o světlo
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/130816
211. Souboj s machokem
Kód: [Vybrat]
http://www.ceknito.cz/video/130821

40
Novinky / Re:A je hotovo 9.7. 2013
« kdy: 09 Červenec, 2013, 23:18:18 odpoledne  »
Ještě to není ani 24 hodin od poslední velké úpravy webu a už tu mám pro vás další novinku. Poteším tím především fandy Vocaloidů, protože tu vzniká jejich přehled i včetně ukázek.

41
Novinky / A je hotovo 9.7. 2013
« kdy: 09 Červenec, 2013, 01:17:08 dopoledne  »
Update byl úspěšně proveden, i když s menším zdržením. Od nýnejška bude správa pro moderátory rychlejší a přehlednější, pro uživatele přibylo několik novinek a došlo i k rozšíření a prohloubení informací, které uchováváme u anime, postav i vizuálních novel. Také v blízké době dojde k založení i naší vlastní fan stránky na Facebooku.
Tady je seznam nejdůležitějších novinek, které přinesl update.
-> Důmyslnější systém pro přidávání příbuzných děl k anime, postavám a vizuálním novelám
-> Zavedení možnosti zveřejnit recenzi a zajímavosti k anime
-> Možnost přidat přátelé ve svém profilu
-> Zeď s aktivitou jak svojí, tak i aktivitou svých přátel
-> Přehlednější prohlížení svých komentářů a hodnocení v profilu
-> Tvorba anime žebříčku v profilu
-> Důmyslnější vyhledávání děl na všech portálech
-> Zavedení osobní galerie pro přidávání obrázků (moje kresby a cosplay)
-> Vyhledávání a přehled autorů a studií v portálu apostavy
-> Lepší správa všech listů, zavedení filtrů
-> Důmyslné stránkování
-> Záznamy aktivit všech uživatelů
a spousta dalších drobností...

 

42
Novinky / Kompletní update je tu!
« kdy: 03 Červenec, 2013, 17:57:44 odpoledne  »
Tak a je to tady! S prací jsme hotovi a už zbývá to celé jen rozjet. Proto několik dní, počítám 4. - 6. července bude web nepřístupný nebo některé funkce omezené. Prosím mějte strpení. Toto vylepšení přinese několik změn a inovací, ovšem otevírá nám možnost v budoucnu rychleji a efektivněji zlepšovat a upravovat celý web Happo.cz

43
Všeobecná diskuze o Anime / Re:Anime fest 2013
« kdy: 17 Květen, 2013, 22:01:05 odpoledne  »
Už máme po animefestu a jednoznačně to byla bomba. Příští rok se ovšem musím polepšit a zvolit si už konečně nějaký cosplay. A co vy ostatní, jak vy jste si užili letošní ročník Animefestu.

44
Novinky / Novinky k 17. 5. 2013
« kdy: 17 Květen, 2013, 21:56:35 odpoledne  »
Tak se po nějaké době zase ozývám. Moc se toho za poslední dobu nezměnilo, ale již nyní se připravuje generální úprava, nové funkce a možnosti pro databáze. V případě, že máte nějaký návrh, co by se dalo vylepšit, nebo co by jste popřípadě uvítali. Neostýchejte se ozvat například na http://forum.happo.cz/subdom/forum/index.php/topic,7.0.html, nebo pište přímo do mailu.

45
Návrhy a připomínky / Návrhy a nápady pro plánovaný upgrade stránky
« kdy: 17 Květen, 2013, 21:52:24 odpoledne  »
Začíná kompletní modernizace a upgrade všech portálů. Sice to nějakou dobu potrvá, ale právě teď se můžete ozvat a vyjádřit svá přání a nápady, co by jste chtěli zlepšit, nebo co by jste uvítali nového.

Stran: 1 2 [3] 4